FTC-Rail Cargo Hungaria - Larvik 37-33 (18-15)
Helyszín:
 Dabas, OBO Aréna
Időpont: 2017. október 14. 18 óra
Játékvezetők: Vanja Antic és Jelena Jakovljevic (szerbek)

A játékosaink: Bíró Blanka, Szikora Melinda, Faluvégi Dorottya, Háfra Noémi, Hornyák Dóra,
Marija Jovanovics, Kovacsics Anikó, Lukács Viktória, Márton Gréta, Szucsánszki Zita,
Mészáros Rea, Nerea Pena, Shatzl Nadine, Danick Snelder, Szekeres Klára,  Laura Van der Heijden

1. játékrész:

A vendégek kezdték jobban az első félidőt,átlövésből és beállóból szerezték a gólokat.
Az első gólunkat Pena szerezte,majd jött a két szélsőnk, márton Gréta és Faluvégi Dorottya.
A hatodik percben vette át a vezetést és a mérkőzés irányítását a Fradi.
Tartottuk az 1-2 gólos előnyünket,de továbbra is tapad a Larvik, főként fiatalokkal álltak fel a vendégek. Sajnos a gólokat ugyanolyan szisztéma szerint kaptuk(átlövésből és beállóból),az időkérésünk alkalmával fel is hívta
a figyelmet rá Elek Gábor. Több és határozott védekezés kell. Kapus cserével is próbálkoztunk a kezdő Szikora Melinda helyett Bíró Blanka állt be. Kapusaink nem igazán találkoztak a labdával, csak mikor a hálóból kellett kiszedni.Szereztünk szép gólokat gondolok itt Jovanovics bombájára vagy a két fiatal szélsőnkre,kik elég szépen értékesítették a helyzeteket (Faluvégi Dorottya és Márton Gréta)

Félidőben 18-15-el vonultak a csapatok pihenőre.

2. játékrész:

A második félidőben a játék képe nem változott. Vezetett a Ferencváros,de nem akart leszakadni a Larvik.
A dinamika meg volt a csapatunkban,egyszerűen kerültek helyzetbe a lányaink,de mégis könnyű gólokkal
ajándékoztuk meg a vendégeket.Bíró Blanka állt a kapuban,de védést nem tudott bemutatni ebben a játékrészben sem. Leginkább Breistol-t nem tudták tartani a lányok,hatalmas és pontos lövései ellen nem találtunk ellenszert(9-10 méterről lőtt gólokat), de nálunk is volt,aki szórta, illetve szórták a gólokat.
Pena az első félidőben szerezett egy gólja után többször is betalált, de Van de Heijden és Faluvégi
Dorottya, valamint Kovacsics Anikó is betalált  nem egyszer szép játék után. Szucsánszki Zita is játszott pár percet váll sérülése után, Hornyák Dóra ( térd műtéte után lábadozik) kivételével mindenki pályára lépett több kevesebb ideig. Hat góllal is vezettünk,de a vége három gólos győzelemmel ért véget. 37-33-ra nyertünk.

Rövid összegzés: A döcögő kezdés és a vezetés megszerzése után nem forgott veszélyben a győzelem,
viszont a védekezés hagy maga után kívánni valót.Mindenki próbálta tenni a dolgát.
A kapus teljesítménynek is sokkal jobbnak kell lennie az elkövetkezendő mérkőzéseken.
A győzelem az egyértelmű volt a meccs kezdete előtt is,de a következő meccsen-meccseken
jobb védekezésre lesz szüksége a lányoknak. A közönség ma is csodálatos volt,végig buzdította a csapatot.
   Hajrá Fradi! Gratuláció a lányoknak! Meg van az első két pontunk!